2018 Dubai Yarış Festivali’nde 3 safkanımız yarışacak

Dünyanın en önemli safkanlarının bir araya geldiği 2018 yılındaki Dubai Yarış Festivali için, ülkemizi Piano Sonata,  Touch The Wolf ve Copperfield isimli safkanlar temsil edecek.  Birleşik Arap Emirlikleri yarış otoritesince yapılan değerlendirme sonucunda kabul edilen Oğlum Berat ise Dubai'ye gitmeyecek.

Son Şampiyon “Piano Sonata” (HP-103)

Torok’un temsilcisi Oğuz Yalçın’ın sahibi olduğu 2014 doğumlu safkan, 25 Haziran 2017 günü jokeyi Ahmet Çelik ile 91. Gazi Koşusu’nu kazanmış ve tarihteki yerini almıştı. Metin Acar tarafından antrene edilen safkan, katıldığı 15 koşusunda, 7 birincilik, 6 ikincilik ve bir kez de dördüncülük elde etti.

3 (G1) galibi “Touch The Wolf” (HP-103)

Kemal Kurt’un sahibi olduğu 2013 doğumlu temsilcimiz, 2017 yılını 3 adet G1, 2 adet de G3 birinciliği ile taçlandırdı. 2017 yılında G1 Haliç-Yavuz Sultan Selim ve Sürat koşularını kazanan Kurtiniadis’in oğlu, aynı yıl G3 Fikret Yüzatlı ve Vehbi Koç koşularında da potoyu önde geçmeyi başardı. Touch the Wolf Atakan Şıvgın tarafından antrene ediliyor. İki yaşlılığında hiç start almayan safkan, bugüne kadar start aldığı 15 koşuluk kariyerine 8 birincilik, 2 kez ikincilik, 1 üçüncülük ve 2 kez de dördüncülük sığdırdı. 

Three Valleys’in başarılı oğlu “Copperfield” (HP-97)

2017 yılının dikkat çeken aygırlarından Three Valleys’in en başarılı temsilcisi konumundaki safkan, 2 yaşlılığında G2 TYAYSD ve Tay Deneme ile A2 Eskişehir koşularıyla dikkati çekti. 2016 yılını A3 Peri Bacaları birinciliği ile tamamlayan Duygu Fatura’nın başarılı safkanı, 2017 yılında da bu performansını artırarak sürdürdü. Ergin Talay koşusundaki ikinciliğinin ardından Cihangir’i kazanarak sezona hazır olduğunu gösterdi. Erkek Tay Deneme’de tabela dışı kalmasının ardından, sırasıyla katıldığı (KV-7) Utku Doğdu, (KV-8) Avram Barokas, (G3) Orhan Doğa Özsoy ve Kocatepe (G3) koşularını kazandı. Daha sonra katıldığı (G1) Fatih Sultan Mehmet, (A3) Prens Halim Sait Türkhan ve Atıf Esenbel koşularında da birinci olarak sezonu tamamladı. Safkan bugüne kadar start aldığı 22 koşuda; 13 birincilik, 5 ikincilik, 1 de üçüncülük elde etti. 

Pin It

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

   

YAZARLAR

İzmir Şirinyer Hipodromundaki içme ve kullanım sularında A...

Geçtiğimiz dönemden bu yana defalarca kendilerine seslendiği...

YIL SONU GELİYOR Yıl Sonu Geliyor... Yıl Sonunda Lisans ...

Ne yazıkki günümüzde bizlere, bir çok alanda kendi tarihim...

İZMİRLİ BİR PERİ KIZI KONUĞUMUZ OLDU...  Onu ...

6 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazete yayınlanan 680 Sayılı Kan...

SATILIK ATLAR

SATILIK KOŞAR DURUMDA ARAP YARIŞ ATI       Yarışı hazır...

Aygız (Joker-Özkız) Dişi  Doğum Tarihi : 05.02.2015 İzmi...

Kayseri Pınarbaşı Şen harasında bulunan 2 adet 2,5 lu tay il...

...

Atçılıktan çıkma kararı aldıklarından dolayı eküriye ait sıf...

Alveroğlu Ekürisinden Satılık Taylar Bayrampaşalı  (Powersc...

RESİMLER