rokettube
Site girişleri; www.videoy.net
www.ipu1.com
whatsap.video
www.vdli.net

Kod adı "Bizim İçin" olan Efsane Safkanlardan BOLD PILOT'un hayatını konu alan film çekimleri geçen haftalarda İstanbul Veliefendi Hipodromunda yapılıyordu.

Bold Pilot, Halis Karataş, rahmetli eşi Begüm Atman ve atçılık dünyasının duayen ismi Özdemir Atman’ın hikayesine odaklanarak, etkileyici bir aşk ve büyük bir başarı hikayesini beyaz perdeye yansıtacak olan fil Ay Yapım tarafından gerçekleştiriliyor.

Veliefendi çim pistinde  4-5 saat süren çekimler yapılması, pistte atların defalarca koşması, sürekli tekrarlanan çekimler çim pistin bozulmasına neden oldu. Geçen hafta sonu bu yüzden bariyerler koyularak pist daraltıldı ve bozulan kısım korumaya alındı.  Yaklaşan Gazi koşusu öncesi bu durumun sıkıntı yaratacak boyutlara gelmesi nedeniyle filmin çekimini yapan ekibe verilmiş olan izinde iptal edildi.

Bundan sonra çekimlerin Bursa Hipodromunda yapılacağı söyleniyor ama Türkiye Jokey Kulübü bu çekimler için neden bir kira veya ücret almıyor o da hiç anlaşılamıyor. Hangi hatıra binaen yapılan bu çekimler için ücret alınmaz, TJK kullanım hakkına sahip olduğu kendi tapulu malı olmayan Hipodromlardaki bu çekimler yapılırken nasıl ücret talep etmez, bu özel sektöre hangi amaçla yapılmış bir hayır bağışıdır, elde edilebilecek gelir varken bu neden alınmaz, bunu da TJK'nın açıklaması gerekir. Konu hakkında TJK'nın bağlı olduğu Bakanlığın bilgisi varmıdır, Bakanlık öğrendiğinde nasıl bir yaptırım uygular onuda merak ediyoruz.

Ayrıca start makinesi görevlileri ve özellikle kameramanların fazladan mesai yaptıkları, kulelere çıktıkları film için görevlendirildikleri fakat kendilerine hiç bir destek olunmadığı da konuşulan haberler arasında. Maaş almadan, ek ücret almadan film çekimi için saatlerini kulelerde geçirmiş, start makinesi arkasında atlarla uğraşmış bu emekçilerin haklarını neden kimse aramaz, sormaz, peşinden koşmaz.

İstanbul'da saatlerini bu işlere veren, film çekimi için saatleri çalınan emekçilerden sonra şimdi Bursa Hipodromu emekçileri bu eziyeti çekecekler. Şimdiden onları uyaralım, yemeklerini yanlarına alsınlar, kulede geçirecekleri 4-5 saatte aç kalmasınlar.

Antrenör Zafer Temuçin'in Veliefendi Çim Pisti için yaptığı değerlendirme 

Pin It

You have no rights to post comments

   

SATILIK ATLAR

SAHAYA GİTMEYE HAZIR KALAN SON 5 TAY SAVAŞATI, UZUNBEY, P...

Kibar Hara Satar, Alan Kazanır SAVAŞATI İstanbul'da Kısa ...

SATILIK KOŞAR DURUMDA ARAP YARIŞ ATI       Yarışı hazır...

Aygız (Joker-Özkız) Dişi  Doğum Tarihi : 05.02.2015 İzmi...

Kayseri Pınarbaşı Şen harasında bulunan 2 adet 2,5 lu tay il...

...

Atçılıktan çıkma kararı aldıklarından dolayı eküriye ait sıf...

Alveroğlu Ekürisinden Satılık Taylar Bayrampaşalı  (Powersc...

YAZARLAR

Ankara idman Pisti Programı Başlıyor 2016 GAZİ Koşusu günü ...

İZMİR'DE; SARI KIRMIZI RENKTE, DÖRT NALA BİR SEVDA..; BUĞD...

Bağımlılık zarar verici sonuçlar doğurabilecek, bir maddey...

LAF İLE PEYNİR GEMİLERİ YÜRÜTENLERE AĞIT.. Ülkemizde yılla...

Türkiye Jokey Kulübü'ne Rakipmi Geliyor Uzun yıllardır r...

Ne hikmettir, ne alakası vardır nedeni nedir bilinmez, ülk...

AT TÜRK'ÜN KANADIDIR..Körün oğlu vardır destanlarımızda As...

YANDAŞ BÜLTEN GİTTİ, DESTEK KOMPLE BİTTİ Bundan önceki ya...