rokettube

10.08.2017 PERŞEMBE KOCAELİ

1.Koşu: Maiden Koşu ile Kocaelide güne başlıyoruz. Önde temposunu kabul ettirdiği son yarışında son metrelerde geçilen ve ümit vadeden bir yarış yapan DERİNCE (1) bugün aynı koşusunu yaparsa yakalanmadan bitirecektir. Mecburen bu tip atlarda aynı koşusunu yaparsa diyorum çünkü baz alacağım başka bir şey yok ve kötü koşarsa aynı yarışı yapmazsa da elimizden bir şey gelmeyecek. Yedili oynayacaklara tek adayım olan bu safkan

1.Ayak: 1400 metre kum pistte son yarışındaki gibi çıkıp bitirmeye çalışacak olan AYTEMİZ (5) başa yazalım. Safkan uygun kiloyu yakaladığında önde istediği avantajıda alırsa kazanabiliyor. Yine SLAYER SCREAM (7) da öyle. Bu kilo ile mutlaka başarılı olacaktır. ANTONOV (3) faullerle kazandıktan sonra bugünde aynı başarısını tekrarlayabilecek durumda. KING BURAK (11) için grup uygun son iki yarışı tatminkar ve bugün başarısını birinciliğe taşıyabilir. MEGAS (4) kaç yarıştır kovalıyorum bugün iki Sİnan bir araya geldiler birinciliğe uzanabilirler. Bu beşli başta sonra LION BLEU (9), ÇİKOK ŞÖVGEN (10) ve bomba ÇAKABEY (12).

2.Ayak: Satış 1 koşusu KARTAL ÖMER (7) için sahadan kazanır derler ama ben her ne kadar Mehmet Kaya olunca çok ön plana çıksa da safkandan yana tereddütlüyüm. YARALI KURT (3), ANTEPLİ ARİF (1) ve SALTUKCAN (5) başta rakip görüyorum. DEVREŞ (2) ve ARSLANBAŞ (14) sonraki ihtimaller...

3.Ayak: BAYDARŞAH (4) son yarışlarında elde ettiği başarılı sonuçları tekrarlayabilecek olup yine ilk sırada düşünülmeli. Tabki en istikrarlı BURKAL (5) rakip. Aslınd abu ikili ben oynadığımda pek kazanan isimler değiller. İçlerinden birini seçsem tek yazsam kesin öbürü gelir. Son yarışlarında kendini göstermeye başlayan FORDTA TEK (2) kilosu ağır olunca biraz geri plana düştü. Bu safkan bu gruplarda bu kilolarla zorlanır ama yinede en ufak hatayı affetmez kuponda bulunması gerekir.

4.Ayak: Yine bir kaç safkanın başrolde olduğu ve içlerinden eleme yapamadığım bir koşu. CLARK KENT (3) 60 kiloluk sıkletine rağmen bu grupta en şanslı görünen isim. CAPTAIN PITT (6) gördüğü yarışlardan sonra toparlandı ve kendine geliyor. Fazla sıkıştırılmadan hazırlandı bu sefer bu senenin en iyi performansını gösterecek. yer kalırsa yazacağımız RED REBEL (4) ve PERFECTUS (2) daha sonraki ihtimaller.

5.Ayak: Yine AL ADALIM (1) TEK yazacağız.... Son koşularında düzlük üzerinde etkili ataklar yapmasına rağmen kazanmayı başaramayan ama dikkat çeken bu safkan için bu sefer her şey lehine. Mesafe 1400 üzerinde Tolga Yıldız grup uygun rakipler elverişli ve sonlarda yapacağı ataklar ile kazanması lazım. Biliyorsunuz Urfa'dan geldikten sonra hep  oynuyorum bir türlü kazandıramadım ama artık bugün kazanma günü olsun.

6.Ayak: Son ayağı ise ilk ayakları az atla geçersek kalabalık tutma imkanımız olabilir. Ben kupon kurgumda ilk ayaklar kalabalık tuttuğumdan şablona ancak 4 at yazabildim. HANIM SULTAN (2) ve KIZIMİREM (3) en şanslı isimler. Daha sonra LEYLAŞKA (5) ve LEYDİ SAĞNAK (1) geliyor.

ALTILIM
1.AYAK: 5.7.3.11.4
2.AYAK:
7.3.1.5
3.AYAK: 4.5.2
4.AYAK: 3.6.4.2 
5.AYAK:
1-AL ADALIM
6.AYAK: 2.3.5.1

YEDİLİ GANYAN/PLASE
1.AYAK: 1-DERİNCE
1.AYAK: 5.7.3.11.4
2.AYAK: 7.3.1.5

3.AYAK: 4.5.2
4.AYAK: 3.6.4.2 
5.AYAK: 1-AL ADALIM

6.AYAK: 2.3.5.1

BOL ŞANSLAR

Pin It

You have no rights to post comments

   

SATILIK ATLAR

SAHAYA GİTMEYE HAZIR KALAN SON 5 TAY SAVAŞATI, UZUNBEY, P...

Kibar Hara Satar, Alan Kazanır SAVAŞATI İstanbul'da Kısa ...

SATILIK KOŞAR DURUMDA ARAP YARIŞ ATI       Yarışı hazır...

Aygız (Joker-Özkız) Dişi  Doğum Tarihi : 05.02.2015 İzmi...

Kayseri Pınarbaşı Şen harasında bulunan 2 adet 2,5 lu tay il...

...

Atçılıktan çıkma kararı aldıklarından dolayı eküriye ait sıf...

Alveroğlu Ekürisinden Satılık Taylar Bayrampaşalı  (Powersc...

YAZARLAR

At Yarışlarında her gün karşılaştığımız hataların düzeltil...

İZMİR'İN FAVORİLERİNE NELER OLUYOR ? Son haftalarda yakınd...

Ankara idman Pisti Programı Başlıyor 2016 GAZİ Koşusu günü ...

GALOPLARIN DİLİ YOKSon dönemlerde tartışmalara neden olan...

Bağımlılık zarar verici sonuçlar doğurabilecek, bir maddey...

İZMİR'DE; SARI KIRMIZI RENKTE, DÖRT NALA BİR SEVDA..; BUĞD...

Türkiye Jokey Kulübü'ne Rakipmi Geliyor Uzun yıllardır r...

LAF İLE PEYNİR GEMİLERİ YÜRÜTENLERE AĞIT.. Ülkemizde yılla...