rokettube

Yalnızca bugün için Devirli Şanlı Urfa yarışı olması nedeniyle ATSAKLAMAZ.COM'da yayınlamakta olan Ufuk Çakır'ın tahminleri sitemizde de herkese açık olarak yayınlanmaktadır.


11.06.2018 PAZARTESİ ŞANLIURFA

1.Ayak: Urfa'da koştuğu 9 koşudan 3 birincilik çıkarmış KISRAĞINTAYI (1) 1000 ile 1900 metre arası toplamda 5 birincilik almış ve uzunda da kısada da koşacağını göstermiş bir isim. Bu koşuyla karşılaştırmak için hangi koşuyu baz alayım diye koşularına bakıyorum bir ileri bir geri sanki elle tutulur bir yarışı yok güvenilecek bir hali yok gibi duruyor. Birde sanki hiç yarış seçilmemiş şansına kısmetine neresi denk gelir bulunursa kaç kilo ile koşacağı da düşünülmeden deklaresi edilip sahaya sürülmüş gibi duruyor. 60 kilo ile Urfa'da 1700 metrede 2.07.32yapıp uzak kazanıyor arkasından 1800 metrede 5 Şarta çıkıyor at geçmiyor çok geride bitiriyor. Ferit Yardımcı tekrar biniyor ama güvenilecek bir isim değil ilk ayak kalabalık tutalım. Sıralamamda Bursa'dan Doğu'ya giden ve Elazığ'da bir yarış gören SAMBERKHAN (6) ikinci sırada yer alacak.Son koşusunda startta çok fazla oyalanıp 1200 metrede grubun en gerisinde kalmasına rağmen beşinci olan SANİBELLA FIRTINASI (10) da mutlaka yazacağım. Bakmayın spikerin yarışı anlatırken 2 boy dediğine ben seyredince koşuya adapte olması 3,5-4 saniye alıyor, çok geç kaldığı görülüyor o yüzden mutlaka değerlendirmek lazım. 1-6-10 başa yazalım daha sonra 3-4-5-7-11-12 ile çok kalabalık tutmaya çalışalım.


2.Ayak: Agf'de ikinci at durumundaki CALIFORNIA (1) bu sene başında çok iyi yarışlar yaptığı piste geri döndü. Yarış kalmayınca Adana'ya gelmişti orada daha iyi rakipler ile koştu, başarısız sonuçlar aldı ama hep stili rakiplere çarptı bir yere kadar gelebildi sonunu getiremedi. Urfa'ya döndüğü 1900 metrelik Şartlı 4 koşuyu ise her zaman bilinen stili ile kimseyi yanına sokmadan kazanmayı başardı. Yalnız çok tempo yapıp sonlarda resmen durmuştu ama aldığı avansla da bitirmişti. Bugün kazandığı yarışlara göre mesafe çok kısaldı. Bu safkanın bu kadar kısa mesafede birinciliği daha önce yok. İkinci üçüncü olmuş ama 1400 metreye kadar birincilik alamamış. Bu safkanın tam aksine de bu mesafelerde başarılı olmuş MAN ON FIRE (4), ÇAKABEY (2), OTANTİK (5), STAR OF ROCK (7) ve SİMENTAL (6) gibi rakipler bu koşuda yer alıyor. Yani işimiz o kadar kolay değil bu mesafede biri çıkıp uzayıp gidip bitirebileceği gibi California'ya takılan olursa öndekilerin birbirini bitirmesi ve sonlarda geleceklerin şanslı olması da olasılıklar içinde.  Bence ÖZÜN (11) ve İLKNURSULTAN (10) bile şanslı görünüyor yer kalırsa yazılmayı hakkediyor. Bu koşuyuda kalabalık tuttum.


3.Ayak: Şanlıurfa'da 3 yaşlı Araplara 4 Şart yarış olunca buraya deklaresi yapılmış olan isimlerin koştukları tüm koşuları tekrardan bir incelemek gerekiyor. AVCICUMA (1) hayatının ilk yarışında Maiden den çıkarken veya sonrasında kazandığı Şartlı 2 koşuda oldukça iyi performans sergilemiş olmasına rağmen son yarışında iki yarış önce uzak geçtiği yarışı forse eden CANSAHAKIRAN (2) ı çok saldırmasına rağmen geçememişti. Bugün yarışın başlarında Cansahakıran kadar MELUKE (6) dende hızlı bir yarış beklediğimden koşunun temposunun yükseleceğini tahmin ediyorum. Yine MAKSUTREİS (7) son yarışında viraja gelmeden arayı açmış liderliği almış ve Maidenden çıkması çok da zor olmamıştı. Bu tempo yükselmesinden en iyi istifade edecek isim yine Avcıcuma olur ama Maksutreis biraz daha öndekileri yakın takip edeceği için,  Meluke'nin ve Cansahakıran'ın da birbirlerini sürükleyerek sonlara kadar mücadele içinde kalmaları olasıdır.


4.Ayak: Son koşusunda 5 boy startta kalıp yarışa hiç karışmayan KAÇAR FEVZİ (4) Agf'de %38 oran yakalamış ve rakiplerinden çok önde duruyor. En yakın iki rakibi 15 ve 13 oran almışken neden bu kadar bu safkana güvenilmiş tek neden kupalı koşu olması görünüyor.. Yardımcı ailesinin atı rahmetli Ömer Yardımcı adına düzenlenen bu koşuyu mutlaka almak isteyecektir, geçen senede Kaçar Fevzi bu yarışı kazanmıştı, bu senede saldıracaktır diye düşünüp yarışsever, gazeteler ve bültenler Ferit Yardımcı'nında tekrar binmesi ile ön plana çıkarmışlar. Hadi o yarış Elazığ'dı baz almayayım diyorum ama son Urfa yarışında da 2000 metrede buradaki rakiplerde üç tanesi ile koşmuş üçünde de geçilmişti.  Bugün hepsini geçmeyi ne kadar başarabilir, kaşıt üstünde baktığımda ben inanamıyorum.  GÖKBAKIR (3), PEKKURT (1) ve GÜVENBAKAN (6) en az Kaçar Fevzi kadar şanslı duruyor, onun kadar çok kuponlara yazılmalı gibi görünüyor.


5.Ayak: Bu illerdeki atların bir özellikleri var mesafe farketmeden her yerde iyi koşular yapabiliyorlar. Rakiplerin uygun olması ve koşudaki tempo yarışı hedef yapmış olan safkan için kıstas olabiliyor ama 1200 de 1400 de kazanmış ZEMANİ (2) bir bakıyorsunuz peşinden 1800 de birincilik alıyor veya tam tersi uzunda kazanan kısaya dönse de iyi bir yerde bitiriyor. Yalnız safkanın koşuyu hedef yapıp yapmadığı jokey tercihlerinden belli oluyor. Handikap 15 koşuda kilo düşmek için dah aüönce 3 kere koşup 1 kere kazanıp 1 kere ikincilik aldığı Mustafa Işık deklaresi yapılınca ve safkan 52 kiloya düşünce Zemani'nin bu yarışı hedeflediğini düşünebiliriz. Mustafa Işık dün Adana'da Deli Sancar ile kazanmıştı bugün burada başarısını pekiştirmeye aday durumda. İlk rakibi son yarışını kazanmış bugünkü rakiplere göre apranti avantajına sahip RODOLFO (1) gibi gözüksede iki at yazacaksanız bir üçüncü isim olarak BELLA CAVALLO (8) önerisi yapmak isterim. Urfa'da kazanan Adana'da çimde Kısa Vade de koşup başarısız olan safkan için bu rakipler gayet uygun.


6.Ayak: Çok aykırı, uçuk ve dikkat çekmeden bir anda ortaya çıkacak bir ismin kazanacağını düşünmediğim Maiden bir koşu. Daha önceki yarışlarında kıpırdamış çok yakında uygun rakipleri bulduğunda kazanacağını göstermiş bir kaç isim var ve onların arasında bir yarış olacaktır. Bursa'dan Urfa'ya geldikten sonra bugünkü gibi uzun mesafede koştuğu yarışında güzel bir ikincilik elde eden STORM OF THE CITY (12)'nin bugünde tempo vereceği koşuda, kimseyi yanına sokmadan kazanmasını bekliyorum. Aslında bu safkan o yarışı da kazanmayı başarırdı ama Dolly Love kendisini çok rahatsız etmiş, viraja kadar bu ikili birbirlerini bitirecek kadar tempoyu yükseltmişler, bu yüzden sonlarda rakiplerine direnememişlerdi. Bugün Storm Of The City'nin üstüne giden kendini bitireceği için safkanın pek önde rahatsız edilmeyeceğini düşünüyorum. Rakiplerin her hafta Maiden var bugün tabela olsun birincilik haftaya gelir düşüncesi ile çok da yarış süratlendirmeyecekleri kanaatindeyim. Bence iyi bekleyen DIVINE PROPORTIOn (10) son metrelerde ikinciliğe girer yarış 12-10 biter.


ŞANLIURFA ALTILIM
1.AYAK:   1.6.10         
2.AYAK:   1.4.2.5.7.6  
3.AYAK:   1.2.6.7 
4.AYAK:   4.3.1.6
5.AYAK:   2.1.8
6.AYAK:   12-STORM OF THE CITY

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz.
3-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
4-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
5-Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez. 
6-Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış...

 

Pin It

You have no rights to post comments

YAZARIN DİĞER TAHMİNLERİ

Ücretsiz At Yarışı / Altılı Ganyan Tahminleri

25.06.2018 PAZARTESİ BURSA ALT…

25.06.2018 Pazartesi "tjk"Bursa Tahmini; LARRY ...

Haziran 24, 2018

25.06.2018 PAZARTESİ BURSA ALT…

Pazartesi BURSA tahminlerim  MAHPERVERKIZ son ç...

Haziran 23, 2018

25.06.2018 PAZARTESİ BURSA TAH…

Pazartesi BURSA tahminlerim  KAPANIŞI AYÇANAZ Y...

Haziran 23, 2018

25.06.2018 PAZARTESİ BURSA ALT…

AYZA: Görmüş olduğu yarışla eski gücüne kavusmay...

Haziran 23, 2018

25.06.2018 PAZARTESİ ŞANLIURFA…

25.06.2018 Pazartesi "tjk"ŞanlıUrfa Tahmini; KI...

Haziran 23, 2018

25.06.2018 PAZARTESİ ŞANLIURFA…

Pazartesi ŞANLIURFA tahminlerim  İddialı olduğu...

Haziran 23, 2018

25.06.2018 PAZARTESİ ŞANLIURFA…

Pazartesi ŞANLIURFA tahminlerim  Selamlar, Sevgi...

Haziran 23, 2018

25.06.2018 PAZARTESİ WINDSOR

25.06.2018 PAZARTESİ Günü yapılacak olan WINDSOR...

Haziran 23, 2018

25.06.2018 Pazartesi Gazete Ta…

Ulusal Gazetelerin Günlük Tahminleri ŞANLIURFA ...

Haziran 23, 2018

23.06.2018 ANKARA ALTILI TUTTU

23.06.2018 Cumartesi "tjk"Ankara Tahmini; 1.KOŞ...

Haziran 23, 2018

23.06.2018 CUMARTESİ ANKARA / …

SKY WOLF Kurtel ekürisinin nadide safkanlarınd...

Haziran 22, 2018

23.06.2018 CUMARTESİ ANKARA /…

SKY WOLF Adana'dan Ankara'ya geldikten sonra k...

Haziran 22, 2018

altılı ganyan sonuçları altılı ganyan altılı ganyan tahminleri altılı ganyan hesaplama altılı ganyan yorumları altılı ganyan oyna altılı ganyan bülteni altılı ganyan izle altılı ganyan tablosu altılı ganyan analiz tüyo tüyolar tüyo ne demek tüyo hukuk tüyo vermek tüyo mülakat tüyocu tüyo nedir tüyo iddaa tüyo ver altılı sonuçları altılı tahmin altılı bülten altılı ganyan altılıbul altılıtuttur altılı galop altılı hesaplama altılı analiz altılı oyna tjk tjk tv tjk sonuç tjke tjk bülten tjk tahminler tjk agf tjk galop tjk indir tjk ganyan Popüler Sorgular ganyan ganyan time ganyan sonuçları ganyan bayi ganyan tahmin ganyan canavarı ganyanmatik ganyandan ganyancı ganyan yorum tahminkolik tahminler tahmin tahmin102 tahmin okulu tahmingold tahmin türkçesi tahminbaz tahmini tahmin kelimesinin türkçesi gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni amk gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete altılı Alternatif kelime aracı ile google arama motorunda istediğiniz kelimemin popüler aramalarını listeleyebilirsiniz. Popüler Sorgular gazete altılı a milliyet gazetesi altılı afşin b gazete altılı bülteni tjk gazete bülten tahminleri fanatik gazetesi altılı bülteni fotomaç gazetesi altılı bülteni güneş gazetesi altılı bülteni amk gazetesi altılı bülteni olay gazetesi altılı bülteni sözcü gazetesi altılı bülteni posta gazetesi altılı bülteni yarış gazetesi altılı bülteni gazete ve dergilerin altılı tahminleri fanatik gazetesi altılı eki fanatik gazete altılı tahminleri fanatik gazete altılı gazete altılı ganyan tahminleri fanatik gazetesi altılı ganyan bülteni sözcü gazetesi altılı ganyan sayfası hürriyet gazetesi altılı ganyan tahmini posta gazetesi altılı ganyan tahmini fotomaç gazetesi altılı ganyan tahmini takvim gazetesi altılı ganyan tahmini habertürk gazetesi altılı ganyan yurt gazetesi altılı ganyan fanatik gazetesi altılı ganyan programı gazete puanlı altılı fanatik gazetesi altılı programı yarış gazetesi altılı programı altılı tüyo altılı tiyosu altılı tüyo siteleri altılı tüyoları bursa altılı tüyoları altılı tüyo beygir altılı tüyoları adana altılı tüyo tahminleri

   

SATILIK ATLAR

Kibar Hara Satar, Alan Kazanır SAVAŞATI İstanbul'da Kısa ...

SATILIK KOŞAR DURUMDA ARAP YARIŞ ATI       Yarışı hazır...

Aygız (Joker-Özkız) Dişi  Doğum Tarihi : 05.02.2015 İzmi...

Kayseri Pınarbaşı Şen harasında bulunan 2 adet 2,5 lu tay il...

...

Atçılıktan çıkma kararı aldıklarından dolayı eküriye ait sıf...

YAZARLAR

27 Haziran 2016'da GAZİ Koşusuna katılacak atların idman p...

Türkiye Jokey Kulübü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ...

TJK DA BİLGİ EKSİKLİĞİ DEVAM EDİYOR !Ülkemizdeki at yarışı...

Belkide geçtiğimiz yıllarda gerçek profesyoneller ile tanı...

TJK 2 SENE GERİDEN GELİYOR 2015 yılında Temmuz ayının 10...

Geçtiğimiz Pazar yani 13 Mayıs 2018 günü İstanbul'da Türkiye...